Pētījumi liecina, ka māla apmetums samazina augstfrekvences starojumu, kas jutīgiem cilvēkiem izraisa, piem., galvas sāpes un miega traucējumus. Ja mērķis ir pasargāt istabu vai visu dzīvokli no elektrosmoga, tad nepieciešams pieaicināt speciālistu. Kritiskās vietas ir galvenokārt savienojuma vietas (piem., starp sienu un logu), kuras nepieciešams profesionāli atrisināt. Māla apmetums viens pats nedos vēlamo efektu.
Kā smagam celtniecības materiālam, mālam piemīt optimālas akumulēšanas īpašības. Dienas laikā tas no saules savāc siltumu un vakarā vienmērīgi atdod. Rezultāts ir enerģijas ietaupījums un apkures izmaksu samazinājums.
Māla virsmas elektrostatiski neuzlādējas. Tas nozīmē, ka nepievelk putekļus un citus netīrumus.
Taupa enerģiju un samazina vides piesārņojumu. Māla ražošanā tiek patērēts aptuveni tikai 1% no enerģijas, kas tiek izmantota mūra ķieģeļu vai dzelzsbetona ražošanā.
Salmu spaļu, krāsainu stikla pērlīšu, perlamutra vai citu minerālu vielu pievienošana; dažādas struktūru veidošana – gludas, graudainas, raupjas; viļņainas, izliektas, apaļas uc. kontūras, dažādu krāsu kombinēšana un jaukšana, toņu pārejas; šablonu izmantošana utt.
Mīkstums un svars ir pamats labai skaņas izolācijai.
Pateicoties lielajam svaram un augstajam blīvumam ievērojami tiek palēnināta temperatūras caurplūde ugunsgrēka gadījumā
Krāsu piešķir māla tonis
Siltas dabīgas krāsas rada mājīgu atmosfēru.
Fizikālais pamatojums:
Siltumu var transportēt divos veidos: ar siltuma vadīšanu un siltuma starojumu. Tradicionālās apkures sistēmās kā apsildāmās grīdas vai radiatori dominē siltuma vadīšana. Tas nozīmē, ka telpas gaiss tiek uzsildīts un konvekcijas rezultātā tas cirkulē, kas savukārt saceļ gaisā putekļus un samazinās gaisa mitrums.
Siltās sienas siltumu pārnes ar infrasarkano starojumu. Siltums rodas saskarē ar cietu ķermeni – uz cilvēka ādas un apģērba. Tieši tāpat kā mūs silda saule. Tās siltuma starojums iziet caur auksto kosmosa telpu, līdz mūs var sasildīt.
Atšķirībā no apsildāmā grīdām un radiatoriem:
Ja ir nepieciešamība ieskrūvēt skrūvi, tad cauruļu atrašanās vietu var noteikt ar ūdens smidzinātāju.
Pozitīvais rezultāts:
Mazāk putekļu gaisā
Mazāk putekļu ērcīšu gaisā
Gļotādas neizžūst
ievērojami mazāk putekļu slaucīšana
Nav tik ciets kā tradicionālais apmetums. Taču profesionāli uzklājot, to var salīdzināt ar klasisko kaļķa apmetumu. Tomēr naglas sienā jāiedzen saudzīgi un urbjot jāraugās, lai apmetums nekrīt nost lielos gabalos. Bildes var karināt, taču plauktiem ir nepieciešamas apakškonstrukcijas vai instalācijas latas.
Tāpēc nav piemērots virsmām, kas nonāk saskarē ar ūdeni, resp., virs izlietnēm, duškabīnēs vai āradarbiem utml.
Māla apmetums sarūk, jo pamazām izgaro ūdens. Māla apmetumam ir jāļauj žūt pēc iespējas lēnāk.
Ja mālā ir ūdens un ūdens sasalst, tad veidojas plaisas. Tāpēc mitro mālu neapkurināmās telpās klāj tikai no aprīļa līdz septembrim.